Důležité

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy „Výlet do středověku“

„Výlet do středověku“

Přestože máme listopad v plném proudu, dovolte nám ohlédnout se ještě za říjnem.  19. dne uplynulého měsíce jsme se s našimi sedmáky vydali vlakem do věnného města Poličky. Čekalo na nás dopoledne v místním muzeu a procházka po městských hradbách. Počasí nám příliš nepřálo, po krásném babím létu nás zastihla hustá mlha. Nijak nám to ale nevadilo. Výhledu na město jsme si neužili, avšak hradbám to dodávalo jisté kouzlo.

Po výkladu milého pana průvodce, který nás seznamoval se zajímavou historií města a městského opevnění, nás čekala atraktivnější část prohlídky- ukázka středověké zbroje a oděvů. Na chvíli jsme se tak přenesli do doby udatných rytířů a křehkých dam. Uspořádali jsme si menší rytířský turnaj a módní přehlídku.  Některé módní kreace vyvolávaly salvy smíchu, jiné nás okouzlily svou elegancí.

Návrat do současné reality proběhl bez problému. A protože vlaky nejezdí na vyžádání, měli jsme čas na návštěvu místních obchůdků a bister, neboť mnohé z nás po náročném dopoledni skolil vlčí hlad.
Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:11)