Důležité

Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

pokračování...


Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.


VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Stroje a „pracko“?

Stroje a „pracko“?

Pracovní vyučování na ZŠ je dnes aktuální téma. O kvalifikovanou pracovní sílu s technickým vzděláním je na trhu velký zájem. Proto už na ZŠ je nutné se snažit v dětech vytvořit pozitivní vztah k manuálním profesím.

Pokud však postavíme žáky ke svěráku s pilou, rašplí a prknem, nemusí se podařit tento cíl splnit. Proto se snažíme udělat výuku pracovních činností pestrou a zajímavou. Po robotice a 3D tisku může být dalším námětem použití dřevoobráběcích strojů. Existují firmy, které vyrábějí modulární stavebnice dřevoobráběcích strojů pro děti od 6 let. Stroje jsou koncipovány tak, aby nedošlo ke zranění uživatelů ani tehdy, když se o to opravdu snaží. Aby žáci viděli, že manuální profese nemusí být jen fyzická dřina, pořídili jsme stavebnice strojů, ze kterých lze sestavit 3 varianty soustruhu, 2 varianty brusky, vrtačku a lupínkovou pilku. Až se děti vrátí opět do školy, mají se rozhodně na co těšit.