V systému nejsou žádné aktuality.

Rychlé odkazy
 

Televize Žbluňk opět vysílá

8.dubna 2025  |   Stalo se  |  

Tentokrát jsou to pověsti.

V hodině českého jazyka jsme probírali pověsti. Seznámili jsme se s tím, co to vlastně pověst je a nějaké jsme si i povyprávěli.

Nakonec se žáci rozdělili do skupin a zkusili vymyslet svou vlastní pověst o naší škole. Tu potom přečetli i ostatním.

Užili jsme si u toho spoustu zábavy.


A jak se jim to povedlo? Posuďte sami......


                        Mrtvá paní na Riegrovce

Jednoho dne v roce 2002 v 18:36 jsme se procházeli po škole na Riegrovce.

Procházeli jsme chodbou a uviděli jsme červené světýlko, které svítilo z učebny, která se nepoužívala. Vešli jsme do této učebny a červené světýlko zhaslo…..

Mysleli jsme si, že tu nic není, tak jsme chtěli odejít. Najednou se rozsvítily krvavé svíčky, které vedly k tajným dveřím. Dveře byly otevřené a byl z nich slyšet dívčí křik. Šli jsme k nim, ale než jsme tam došli, dveře se zavřely. Divili jsme se, proč se dveře zavřely a najednou za námi spadla kniha. Šli jsme se podívat, odkud kniha spadla, a uviděli jsme malý regál s knihami. Když jsme si knihy prohlíželi, všimli jsme si knihy s nápisem “Mrtvá paní na Riegrovce”. Udivilo nás, jak se kniha jmenuje, a tak jsme si jí vzali a prolistovali ji. Došli jsem až ke kapitole o dveřích, které vedou do sklepa. 

Znovu jsme šli ke dveřím a ty se otevřely. Sešli jsme po schodech dolů a uviděli jsme paní, která hned zase zmizela. Hned jsme pochopili, že jde o mrtvou paní, o které se píše v naší knize.  

Zjistili jsme, že mrtvá paní je prokletá, tak jsme našli vysavač a vysáli jsme ji.


                        Sourozenci

V dávných dobách, kdy ještě tato škola bývala sirotčincem, zde žili sourozenci Alexandra a Albert. Byli to sourozenci, kteří ale onemocněli a zemřeli. Od tohoto dne se zde na chodbách zjevují dvě entity. Jedna, která má dlouhé bílé šaty, a druhá v černých šatech s rudýma očima.


                        Tři sestry

Před dávnými lety byly na Riegrovce tři sestry, které vyvolaly známého egyptského faraona Tutanchamona. Po této akci se zde začaly dít divné věci. Dříve zde bylo jen jedno patro a půda. 

Tutanchamon tři sestry ovládl a dovedl je do jeho bojoviště. Naštěstí se sestry probraly z jeho nadvlády dřív, než jim něco stihl provést.

Pokusily se o útěk, ale neúspěšně. Nakonec se jim to ale podařilo a zachránily se. 

Další den se Tutanchamon vrátil ozbrojený. Na tabuli se hned objevilo: “Opusťte tuto třídu a utíkejte.” Tak všichni rychle utekli.

Toto se stalo v naší třídě a od té doby tady Tutanchamon straší a proklíná všechny.


                                                                                                 Mgr. Sotonová, Ing. Klusáková


Fotografie k článku

Podporují nás

Informace o škole

Základní informace

Název školy:Základní škola Svitavy, Riegrova 4
Adresa:Riegrova 600/4, Svitavy, 56802
IČ:49328263
Datová schránka: zz7msvs

Kontakty

Mgr. Milena Baťkováředitelkabatkova@riegrovka.czTel.: 739 630 519
Mgr. Lenka Pražanovázástupkyně řed.prazanova@riegrovka.czTel.: 605 158 932
Renata Ticháhospodářkaticha@riegrovka.czTel.: 739 630 517
Hana Krčmářováškolní družinakrcmarova@riegrovka.czTel.: 739 630 518

Mapa